Traditiegetrouw wordt op vrijdagavond tijdens carnaval het klatergoud van ’t Peeënrijk uitgereikt aan betrokken carnavalsvierders tijdens de welbekende Lintjesregen. Vele onderscheidingen passeerden deze avond de revue, zie nieuwsbericht Lintjesregen 2025.
Het absolute hoogtepunt van de avond was echter de benoeming van Ton Dirkse tot erelid van Stichting de Peeënstekers. Het erelidmaatschap is een bijzondere eer, die slechts aan enkelen wordt toegekend. Tijdens de avond werd Ton met onderstaande woorden toegesproken.
Beste Ton,
Tijdens de stichtingsvergadering op 4 februari 2025 heeft het stichtingsbestuur besloten om jou Ton te benoemen tot erelid van Stichting ‘de Peeënstekers’. Vanavond maken wij dat wereldkundig én overhandigen we jou de versierselen die bij dit erelidmaatschap horen. Ereleden zijn geen doorsnee stichtingsleden geweest. Het zijn voormalig leden die kunnen buigen op een lange en imposante staat van dienst. Maar erelidmaatschap is meer dan een lidmaatschap van verdienste. Het bestuur van Stichting ‘de Peeënstekers’ maakt graag gebruik van de kunde, ervaring en de historische kennis van de ereleden.
Het erelidmaatschap is uniek en bijzonder. Stichting ‘de Peeënstekers’ telt tot vandaag de dag 152 leden en oud-leden. En slechts vier van deze oud leden zijn eerder benoemd tot ereleden: Jan Beex, Wim Hoevenaars, Geert Koppers en Huub Adank. Je komt dus in een illuster rijtje.
Jouw stichtingsperiode begon in 1988. Onder Prins Andreo dn 29e (Peter Verschure) met het motto van dat jaar: “in 88 zitte we op róóóze”. In de jaren die volgden heb je 4 Prinsen, 3 Adjudanten en 5 voorzitters versleten.
Maar liefst 22 jaar was je lid van Stichting de Peeënstekers. Van carnavalsseizoen 1987/1988 tot en met carnavalsseizoen 2008/2009. In die tijd werd aan de verschillende CV’s gevraagd om een nieuw stichtingslid aan te dragen. Jij was zelf geen lid van een CV maar bent door CV de Pintewippers naar voren geschoven als nieuw lid. Als we alle commissies noemen waarin je zitting hebt gehad, dan staan we hier morgen nog steeds. Maar hierbij een kleine opsomming: de commissie Wagenbouw, ouderenmiddag, Peeke advertenties, fruitmanden en inrichting en versiering. Van toenmalige stichtingsleden hebben wij begrepen dat je ook de penningmeester van de bierpot was. En dat je in de vergaderingen vaak het geheugensteuntje was bij besluiten die in het verleden waren genomen, of discussies die in het verleden waren gevoerd.
Ook na jouw stichtingspensioen ben je jezelf blijven inzetten voor het openbaar carnaval in Dongen. Zo ben je nog steeds actief bij de ouderenmiddag, de Carnavalsmis, commissie Fruitmanden en bovendien ben je alweer 16 jaar Juryvoorzitter bij het GGdP. De volgorde voor de finale voor het GGdP wordt traditiegetrouw getrokken uit jouw steek. Daarnaast ben je altijd bereid om hand- en spandiensten te verrichten.
Je bent niet het enige stichtingslid uit de familie. Je hebt namelijk 5 jaar samen met jouw broer Bram in de raad van 11 gezeten. Petekind Bas is inmiddels ook aangesloten bij de Vereniging der Veteranen en Dennis straalt hier vanavond weer als kanselier. Ook ben je nog lid van de Orde van de Gouden Snor, lid van de Kring van 11 en lid geweest van alle jubileumcommissies vanaf het 33e jubileumjaar.
Beste Ton, wij hopen dat jij het erelidmaatschap van onze stichting aanvaardt. Dat we jou met regelmaat mogen verwelkomen tijdens onze vergaderingen en dat we een beroep mogen doen op jouw kennis en ervaring, zodat we daarmee het gedachtengoed van het openbare carnaval in ôôs schôn en onvolprezen Peeënrijk kunnen blijven overdragen. Vanaf deze plaats feliciteer ik je van harte en ga ik je zo graag de versierselen opspelden die behoren bij het Erelidmaatschap van Stichting de Peeënstekers.
Namens Stichting de Peeënstekers en het gehele Peeënrijk: van harte gefeliciteerd, Ton!